Wybierz

Żywa Architektura

Jesteśmy firmą opracowującą innowacyjne, ekologiczne rozwiązania dla miast w obszarze zieleni. Wykonujemy rosnące elementy architektury ogrodowej – żywe, zazieleniające się budowle i obiekty z wierzby wiciowej.

Jesteśmy jedyną w Polsce grupą wykształconą przez Hansa P. Sturma, prekursora żywej architektury. Działamy od 2013 roku i od tamtej pory wykonaliśmy ponad 100 budowli wierzbowych w różnych częściach Polski.

Z świeżej, żywej wierzby wykonujemy rosnące, zazieleniające się altany, pergole, tunele, płoty i inne elementy małej architektury ogrodowej. Stąd też wzięła się nasza nazwa i nazwa całego trendu wierzbowego budownictwa „żywa architektura”.

Żywa architektura to unikatowa mieszanka sztuki ogrodniczej, rzemiosła, designu oraz architektury.

 

Budowle z wierzby

Do wykonywania naszych budowli wykorzystujemy wierzbę wiciową (Salix viminalis). Ten gatunek wierzby cechują małe wymagania glebowe, odporność na choroby i duża dynamika wzrostu.

Nasze konstrukcje są trwałe – wierzba bardzo szybko się zakorzenia i puszcza liście. Już w pierwszym sezonie możemy się cieszyć zielonym dachem czy kwitnącym ogrodzeniem.

Pielęgnacja nie wymaga dużych nakładów pracy, w pierwszym roku należy je obficie podlewać, w kolejnych latach nie jest to konieczne poza wypadkami długotrwałej suszy. Przyrosty gałązek należy jesienią, po zrzuceniu przez roślinę liści, przycinać lub zaplatać.

Jak wybrać?

Zachęcamy do obejrzenia naszego katalogu budowli z wierzby – obiekty w nim przedstawione to tylko wycinek naszych możliwości. Jesteśmy otwarci na różnorodne realizacje, nie  tylko  użytkowe, ale  też  artystyczne.

Z naszych budowli można korzystać jako z gotowych, zamówionych produktów, ale również można je zbudować wspólnie z nami korzystając z opcji warsztatowej.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego fanpage’a: facebook.com/ZywaArchitektura gdzie można obejrzeć więcej realizacji budowli ogrodowych z wierzby i zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Wczytywanie