Wybierz

Oferta dla edukacji

Przez Anna Falkiewicz on 12 lutego, 2019

Żywa architektura w szkole i przedszkolu – przeczytaj, który model budowli wierzbowej wybrać, o czym pamiętać 

Ogród przy szkole to miejsce, które przy właściwej aranżacji i opiece może tętnić życiem. Ekologiczne rozwiązanie jakim jest rosnąca i zazieleniająca się budowla z wierzby nadaje ogrodowi szkolnemu charakteru, odmienia i uatrakcyjnia jego przestrzeń. Budowle z wierzby są dla dzieci miejscem zabawy i odpoczynku, stwarzają możliwość obserwacji zmienności przyrody, dają miły cień latem, chronią przed hałasem.

Jaki model wybrać? Kilka wskazówek

Najważniejsze jest określenie funkcji, którą ma spełniać altana. Czy ma być elementem placu zabaw, miejscem odpoczynku podczas przerw, a może zieloną klasą?

W naszym katalogu budowli z wierzby znajdziesz 2 różne typy altan, tunele i płoty.

  1. Altany zbudowane z filarów, duże o średnicy 3,5-5 m, świetnie sprawdzają się jako zielona klasa, zmieszczą w sobie duże ławki, chętnie korzystają z nich starsze dzieci i młodzież
  2. Altany zbudowane z pojedynczych gałęzi, małe o średnicy do 3,5 m – przeznaczone głównie dla przedszkoli i szkół podstawowych, można zagospodarować je mniejszymi ławeczkami. Super sprawdzają się jako element placu zabaw, dzieci robią w nich swoje bazy 🙂

Tunele mogą zacieniać chodnik, tworzyć magiczne labirynty, a zielone płoty pozwalają odgrodzić się i wyciszyć hałas drogi.

Obejrzyj nasz katalog – znajdziesz go TU

Planuję altanę – o czym pamiętać?

Planując altanę lub inną wierzbową budowlę w szkole lub przedszkolu należy pamiętać przede wszystkim o nawadnianiu

  • trzeba zastanowić się i uzgodnić kto będzie u nas w szkole/przedszkolu ją podlewał (również w wakacje),
  • przemyśleć jakim sposobem budowla będzie nawadniana (pojemnik na deszczówkę, wąż, czy może system nawadniający)?

Od 8 lat współpracujemy z przedszkolami i szkołami widzimy, że wierzbowe altany i inne konstrukcje świetnie się tam sprawdzają, a dzieci je uwielbiają!

Jeżeli prowadzisz placówkę edukacyjną lub jesteś rodzicem zaangażowanym w życie szkoły/przedszkola i chciałabyś/chciałbyś wierzbową budowlę u siebie, zapraszamy do kontaktu z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania 🙂

📧 Pisz: biuro@zywaarchitektura.pl
☎️ Dzwoń: 539 988 992

 

 

Wczytywanie