Wybierz

Naturalne place zabaw

Przez Justyna Świerczek on 24 kwietnia, 2015

Naturalny plac zabaw to miejsce gdzie dzieci nawiązują kontakt z przyrodą, które działa na zmysły, pobudza wyobraźnię i kreatywność, zaspokaja dziecięcą ciekawość, sprzyja rozwojowi fizycznemu. To miejsce przeznaczone do zabawy, w którym wykorzystuje się naturalne ukształtowanie terenu, lokalną roślinność, stosuje naturalne materiały. Naturalne place zabaw stanowią świetną alternatywę dla zalewającego nas plastiku, betonu i metalu.

Żywe wierzbowe konstrukcje świetnie sprawdzają się na kazdym placu zabaw. Wierzbowe altany, szałasy, tunele stwarzają niegraniczone możliwości zabawy – dzieci chętnie budują w nich bazę, bawią się dom, grają w chowanego lub berka.

Możliwe jest także wykonanie żywego ogrodzenia placu zabaw, czy wykonanie zielonych zadaszeń nad ławkami, które dają upragniony cień w upalne lato.

Posadziliśmy już kilka obiektów dla przedszkoli i szkół m. in.: iglo z tunelami, wierzbową piaskownicę, czy altanę dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’a: facebook.com/ZywaArchitektura gdzie można obejrzeć więcej realizacji wierzbowych placów zabaw i zapraszamy do kontaktu z nami 🙂

 

 

 

 

Wczytywanie