Wybierz

Nasze największe budowle z wierzby

Przez Anna Falkiewicz on 26 lipca, 2018

Jesienią 2017 roku zasadziliśmy w Ostródzie piękną wierzbową pergolę o długości 30 m!

Miasto Ostróda rewitalizowała nabrzeże jeziora Drwęckiego. Tereny zielone nieopodal amfiteatru, zyskały nowy wizerunek między innymi dzięki zasadzonym przez nas budowlom z wierzby.

Do projektu zaprosiła nas Beata Gajewska, architektka krajobrazu reprezentująca firmę ArtLand z Ostródy, inwestorem było Miasto Ostróda. Projekt miał nie tylko odmienić wygląd terenów zielonych wokół jeziora, ale również przyczynić się do zwiększenia bioróżnorodności na tym terenie.

Na nabrzeżu powstały: 2 duże altany klasyczne, 4 małe altanki dla dzieci, długi na 75 metrów płot, ogromny tunel ślimak i imponująca swymi rozmiarami pergola.

W dużych altanach zamontowano oświetlenie i ustawiono drewniane ławy.

Małe altanki i tunel stanowią elementy naturalne na placu zabaw. 50 metrów tunelu wije się niczym labirynt, dzieci a także dorośli świetnie się w nim bawią!

Płot miał na celu zasłonić starą i zniszczony metalowy płot obiektu sąsiadującego z terenami nad jeziorem.

Jednak najbardziej imponującą, wzbudzającą zachwyt i gorący aplauz przechodniów, budowlą jest wysoka na 3 metry i długa aż na 30 metrów pergola. Zasadzona nad alejką parkową wiodącą do amfiteatru tworzy romantyczny nastrój.

Polecamy Wam Ostródę!

Obejrzyj film i zobacz jak pięknie wygląda pergola! Kliknij w obrazek poniżej  i koniecznie włącz dźwięk!

Wczytywanie