Wybierz

Budowle wierzbowe na terenach zieleni

Przez Anna Falkiewicz on 5 sierpnia, 2016

Żywa architektura czyli wykonane z wierzby, rosnące i zazieleniające się na wiosnę obiekty małej architektury ogrodowej, są wspaniałą ozdobą przestrzeni publicznej, terenów zieleni: parków, skwerków a nawet… ulicznych rond.

Żywe budowle z wierzby – altany, pawilony, pergole, tunele oprócz tego, że zdobią miejsce, w którym są zasadzone to pełnią także funkcje użytkowe, służąc do odpoczynku, schronienia czy zabawy, oraz estetyczne – nadając miejscu w którym powstają zupełnie nowy wizerunek.

Wierzbowe budowle stanowią alternatywę dla plastiku, betonu czy metalu proponując spokój, wytchnienie i piękno wszędzie tam, gdzie ludzie tego właśnie potrzebują.

Konstrukcje wierzbowe są trwałe – zasadzona wiosną wierzba bardzo szybko się zakorzenia i puszcza liście. Już w pierwszym sezonie możemy się cieszyć zielonym dachem czy zielonym ogrodzeniem. Pielęgnacja nie wymaga dużych nakładów pracy, w pierwszym roku budowle trzeba szczodrze podlewać, w latach kolejnych przycinać i zaplatać przyrosty.

Altany, elementy placów zabaw, budowle z wierzby wykonujemy w postaci gotowego produktu lub w postaci warsztatu, wspólnie z jego uczestnikami.

Planowana rewitalizacja terenów zielonych czy nabór pomysłów do budżetu obywatelskiego to świetna okazja by zrealizować budowlę z wierzby w swojej okolicy.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’a: facebook.com/ZywaArchitektura gdzie można obejrzeć więcej naszych realizacji budowli ogrodowych z wierzby.

Zapraszamy do kontaktu społeczników i samorządowców, zarządzających terenami zielonymi, działaczy osiedlowych, spółdzielnie i wspólnoty mieszkańców.

Wczytywanie